مدیریت ایمنی: ابزار ناقص را از محيط دور کنيد.

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

آلوده ترين نقاط در يك هواپيما

آلوده ترين نقاط در يك هواپيما

ALODEوقتی سوار هواپیما میشوید ظاهری تمیز و پاکیزه از ردیف صندلی هایی میبینید که قبل از سوار شدن شما، گروهی از خدمه پرواز اونها رو تمیز کردند و تمام آشغال هایی که بروی صندلی ها و زمین ریخته شده بوده رو برداشته اند. اما باید بدونید این ظاهر تمیز گواهی بر اینکه همه جای هواپیما استریل شده است نیست. فراموش نکنید که یک بسته دستمال مرطوب و ژل شستشوی دست باخودتون به داخل هواپیما ببرید چون آلوده ترین نقطه هواپیما فقط چند سانتی متر با صندلی شما فاصله دارد.

✅ میزهای تاشو

وقتی یک گروه از میکروبیولوژیست ها فرودگاه و داخل هواپیما رو مورد بررسی قرار دادند، متوجه شدند که آلوده ترین نقطه یک هواپیما میز تاشویی است که در مقابل هر صندلی قرار دارد، این میز حتی از کاسه توالت دستشویی هواپیما نیز کثیف تر است. بله درست متوجه شدید! درست همون میزی که سینی غذاتون رو رویش میگذارید. به همین خاطر توصیه کردم که دستمال مرطوب با خود بهمراه داشته باشید. اگر بخشی از غذاتون روی میز افتاد، تحت هیچ شرایطی اون رو در دهانتون نگذارید. تحقیقات نشون داده که حدود ٦٠ درصد سطح این میزها آلوده به باکتری های خطرناکی هستند که حتی قابلیت کشنده بودن رو نیز دارند. این میکروب ها و باکتری ها فقط درصورتی وارد شدن به بدن از طریق بدن میتوانند خطرناک باشند، پس مادامی که این اتفاق نیافتاده، سفرتون به سلامت و بیخطر از طریق هواپیما انجام خواهد شد.

✅ مجله های داخل هواپیما در دست گرفتن مجله های داخل هواپیما و ورق زدن انها کامل بیخطر و حتی سرگرم کننده بنظر میرسه، اما محققین اعلام کردن که اینکار یه راه قطعی برای انتقال باکتری ها به دستانتان است. گروهی از متخصصین متذکر شده اند که از انجاییکه این مجلات در طول سال به ندرت عوض میشوند و توسط میلیون ها مسافر ورق زده شده اند، میتوانند بسیار آلوده باشند. این مجلات زمانی عوض میشوند که شماره جدیدی از انها به چاپ برسه که از انجاییکه بیشترشون فصلنامه یا حتی چند_فصلنامه هستند، این اتفاق دیر به دیر رخ میدهد. علاوه بر مجلات که در جیب جلوی صندلیتان قرار داده میشود، از برداشتن هرچیزی از درون این جیب خودداری کنید، چون همه آنها به اندازه همان مجله آلوده هستند.

✅ پتو و بالش تحقیقات نشان داده که بیشتر شرکت های هواپیمایی بالش ها و پتوها را هر ٥ تا ٣٠ روز یکبار میشویند. اگر بالش مخصوص دور گردن دارید، بهتر است با خودتان به داخل هواپیما ببرید. در صورتی که نوزاد و کودکی بهمراهتان هست، بهتر است در ساک دستیتان یک پتوی مسافرتی کوچک برای کودکتان قرار دهید تا درصورت لزوم از آن استفاده کنید.

✅ اتاقک سرویس بهداشتی خیلی جای تعجب ندارد که سرویس بهداشتی هواپیما رو جز کثیف ترین بخش ها و نقاط آن معرفی کنیم، اما یک تحقیق بدترین قسمت این موضوع رو نشان داده و آن هم، دکمه سیفون دستشویی است. این نقطه از دستشویی حتی از کاسه توالا و دستگیره در توالت هم کثیف تر است. برای رهایی از آلودگی هایی بعد از استفاده از سرویس بهداشتی روی دستهایتان میمانه، حتما دستانتان را با آب و صابون بشورید و قبل از میل کردن غذا از دستمال مرطوب استفاده کنید و دستهایتان را تمیز کنید. باید به این نکته هم اشاره کرد که استفاده از ژل های تمیزکننده دست نباید جایگزین صددرصدی آب و صابون باشد.

✅ شیر آب کمبود رطوبت داخل کابین هواپیما دلیلی برای کم شدن آب بدنتون است که منجر میشود شما در فواصل زمانی مشخص از خدمه پرواز درخواست آب کنید. توصیه میشود اینکار رو انجام ندهید چراکه شیرهای آب بخش خدماتی هواپیما دومین نقطه کثیف و یکی از مناسبترین مکان های رشد باکتری در هواپیماست. در هر یک اینچ مربع از این شیرهای آب ١٢٤٠ گروه باکتری موجود است که باعث میشود این وسیله را بعنوان وسیله ای کثیف تر از کاسه توالت معرفی کنند.

 

تماس با ما

آدرس: تهران، فرودگاه مهرآباد

شرکت خدمات فرودگاهی همراه کوشا کیش

تلفن: 02144631383

شماره فاکس: 02189776959

ایمیل: info[at]koushakish[.]com

+ آخرین بروز رسانی: چهارشنبه 18 مهر 2017 1:03:09 ب ظ .