مدیریت ایمنی: از آلوده شدن زخم به گرد و غبار و يا تماس با ابزار کار خودداري کنيد.

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

مناطق خطر در اطراف هواپیما

FLIGHT LINE SAFETYمنطقه مکش جلوی دهانه موتور Intake Area

موتورهای جت بدلیل قدرت مکش خود قادرند اشیا و حتی انسان را براحتی به درون خود بکشند. حداقل فاصله ایمن از برای جلوی موتورهای روشن 8 الی 10 متر تعیین شده است. این فاصله را همیشه در برابر موتور روشن رعایت کنید.

از قرار دادن گوشی، ابزار کار، عینک و سایر لوازم اضافی در دهانه موتور خودداری کنید.[...]

ادامه مطلب: مناطق خطر در اطراف هواپیما

چرا سوانح در رمپ اتفاق می افتد؟

accidents happening on the rampدو عامل سر و صدای زیاد و تخریب Disorientation در رمپ فرودگاه ها معمولا عوامل خیلی مهم و عمده سوانح در رمپ می باشند.

فاصله ها گول زننده هستند، تعیین سرعت و مسیری که یک وسیله متحرک طی می کند خیلی مشکل است زیرا چشم نقطه مرجع ندارد تا در مورد آنها ارزیابی و قضاوت کند.

صدا یکی دیگر از عوامل است. سطح سر و صدای زیاد محیط در فرودگاه موجب می شود مسافرین و کارمندان اغلب صدای هواپیما و وسایلی که در حال نزدیک شدن هستند را تا زماینی که به آنها خیلی نزدیک نشده اند را نشنوند.

خطرات مرتبط با این دو عامل در شرایط جوی نامساعد چند برابر می شود. برف، باران، بادهای شدید، یخ زدگی مشکلات را بیش از هر زمان دیگری افزایش می دهد. [...]

ادامه مطلب: چرا سوانح در رمپ اتفاق می افتد؟

دایره ایمنی Safety Zone

Safety Zone دایره ای که اقطار و محدوده آن شامل دو سربال و دماغه تا دم هواپیما می شود و ورود به این محدوده شامل قوانین خاص زیر می باشد. [...]

ادامه مطلب: دایره ایمنی Safety Zone

مارشالر

marshaler airportمارشالر کسی هست که وظیفه هدایت زمینی و پارک هواپیما در رمپ را به عهده دارد .

اما وظیفه اصلی بازدید باند به عهده کنترلر مراقبت پرواز می باشد که معمولا" در فرودگاهها این وظیفه تفویض اختیار می شود به مارشالر و در بعضی فرودگاهها هم کنترلر به همراه مارشالر به اتفاق هم از باند بازدید می کنند. [...]

ادامه مطلب: مارشالر

وسایل ناتوان کننده حاوی گاز دی اکسید کربن و یا گازهای غیرقابل اشتعال

Small non-flammable gas sylinders

وسایل ناتوان کننده حاوی گاز دی اکسید کربن و یا گازهای غیرقابل اشتعال حداکثر دوسیلندر کوچک تعبیه شده در جلیقه نجات و دو سیلندر یدکی که ظرفیت آنها نباید بیش از 50 میلی لیتر باشد خلبان 《نیازی نیست》 از موقعیت این کالا مطلع باشد ولی نیاز به تایید شرکت هواپیمایی 《دارد》.

مسافر 《میتواند》 اینگونه کالا ها را هم در چمدان خود حمل کند و هم در بار دستی و هم همراه خود (در جیب) در هواپیما ببرد.

چگونه یک هواپیما از ضربه صاعقه در امان می ماند؟

چگونه یک هواپیما از ضربه صاعقه در امان می ماند؟نظربه اینکه لایه بیرونی اغلب هواپیماها عمدتاٌ از آلومینیوم ساخته شده است که هادی خوب الکتریسیته است.

راز سالم ماندن هواپیما در میان ضربات صاعقه این است که در هواپیما اجازه روان شدن جریان الکتریکی از میان پوسته هواپیما تا نقطه تمـاس آن بـه بعضـی نقاط دیگـر بـدون وقـفه یـا انحـراف بـه درون هـواپـیمـا داده می شود.

ادامه مطلب: چگونه یک هواپیما از ضربه صاعقه در امان می ماند؟

تماس با ما

آدرس: تهران، فرودگاه مهرآباد

شرکت خدمات فرودگاهی همراه کوشا کیش

تلفن: 02144631383

شماره فاکس: 02189776959

ایمیل: info[at]koushakish[.]com

+ آخرین بروز رسانی: چهارشنبه 18 مهر 2017 1:03:09 ب ظ .